Tak mi kvetou AFRICKÉ FIALKY

15. srpna 2009 v 20:30 | ENILI |  O květinách

Saintpaulia ionantha,JONATKA AFRICKÁ,kAPSKÁ,USAMBURSKÁ FIALK,PAVLÍNKA


Toto všechno jsou názvy krásné květinky,která kvete,při dobré péči po celý rok na našich oknech.Navzdory svému lidovému názvu nemá nic společného s evropskými violkami.Byla pojmenovaná po baronuWalterovi vonSaint Paul St.Claire,který ji koncem19.století objevil v usambárském pohoří Kapské provincie v Jižní Africe.Podobně jako mnohé pokojové rostliny,byla poprvé úspěšně pěstovaná v interiéru v Americe.Dnes je ze všech kvetoucích pokojových rostlin nejoblíbenější.
Chcete mít větší počet květů větší velikosti?
Je to možné.Jen ji nechte odpočinout po dobu šesti týdnů,při teplotě nižší než obvyklé(asi 12-15 st.C)Zalévejte jednou za týden.Tímto způsobem se povzbudí tvorba půpenů.
Kdo fialky pěstuje jistě ví,že nesnáší zalévání přímo do květínáče.Voda nesmí přijít na listy.Zaléváme do podmisky.Také nesmí být na přímém sluníčku.Spálilo by ji lístky.
Chcete si fialku namnožit.Velmi jednoduché.Lístky fialky s delším řapíkem zapíchněte do květináče s předem udělanými důlky tužkou.Až po listovou čepel.Pro lepší vývoj kořenů můžete použít stimulátor.Až se objeví vedle zasazeného listu malé lístečky,můžete květinku přesadit.
Toto vše je dobré udělat koncem jara.
Přeji všem krásné zdravé fialky. ENILI

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama