Návod - ADVENTNÍ VĚNEC

1. prosince 2009 v 23:09 | Enili |  Návody (pletení z papíru)


Vím,je už pozdě radit jak si udělat svůj orginální adventní věnec.Ale třeba se najde ještě někdo kdo se to bude chtít naučit i teď,kdy už první svíčka po večerech hoří.


n


f
d


Příprava adventního věnce je prvním krůčkem na cestě k nejkrásnějším svátkům roku. Letos budeme zapalovat první adventní svíčku v neděli 29. listopadu, takže na pořízení materiálu na věnec máte poměrně dost času.
Věnec patří k adventu stejně jako stromek k Vánocům. Z přírodních materiálů vyzařuje teplo a přirozenost. V kombinaci s červenými, zlatými a bílými doplňky přinášejí do domu sváteční náladu.

Jako základ k výrobě adventního věnce použijeme slaměný věnec, který si můžeme koupit ve specializované prodejně nebo předem připravit sami

Co všechno budeme potřebovat?

Ze všeho nejdříve si musíme pořídit kruhový podklad, na kterém bude celý adventní věnec udělaný. Máme dvě možnosti, jak podložku pořídit. Buď si pořídíme polystyrénový nebo ještě lépe slaměný korpus, který se
dá koupit v květinářství, nebo si vystačíme samy a použijeme vlhké noviny, které zmačkáme do kruhu a necháme uschnout. Aby neprosvítala světlá barva novin nebo polystyrénového korpusu, můžeme použít zelenou stuhu či papír, (například krepový) který omotáme kolem připraveného kruhu.

K výrobě adventního věnce toho moc nepotřebujete

Dále si připravíme kleště na drátek, nůžky, vázací drát tloušťky zhruba 0,8 až 1 mm , rychleschnoucí lepidlo - výborným pomocníkem je např. tavná pistole Pattex. Snadno a rychle s ní přilepíte různé materiály. Jediným zmáčknutím se z pistole vytlačí právě tolik lepidla, kolik je třeba. Také si připravte 4 hřebíky, dlouhé asi 8 až 10 cm nebo si kupte kovové držáky svíček a 4 adventní svíčky.
Na omotání podkladového kruhu budeme potřebovat větvičky - nejlépe se hodí větvičky z jehličnanů (jedle, borovice) dále můžete použít různé větvičky stále zelených listnatých dřevin, například mahon. Dobře budou vypadat různé barevné kombinace jehličnanů a listnáčů.
Dále můžete použít sprej na ozdobu špiček jehličí, mašličky, pentličky, ovoce, větvičky, šípky, oříšky, růžičky, kusovou skořici, malé kouličky, balíčky (dají se sehnat v drogerii) šišky, jeřabiny…

Jak na to?

Adventní věnec - Květinový klub

1) Nejprve si nastříhejte větvičky dlouhé zhruba 12 cm a připevněte je na připravený korpus.
2) První řada by měla být hustě vyskládaná. Tu nakonec převažte připraveným drátkem.
3) Druhou řadu větviček položte na věneček tak, aby nebyl vidět drát, kterým jste svazovali první řadu. Takto pokračujte až do doby, dokud se vám nebude zdát tloušťka věnce optimální
4) Vezměte si připravené hřebíčky a propíchněte jimi věnec zespoda nahoru tak, aby hřebíček vyčníval asi 2 cm. Okraj hřebíčku nahřejte a připevněte na něj svíčku
5) Pak už zbývá jen zdobení. Fantazii se meze nekladou, proto se nebojte experimentovat.
Věnec uvázaný z různých druhů stálezelených větviček je sám o sobě tak krásný, že už nepotřebuje žádné další ozdoby. Tylová stuha, plátky sušeného ovoce, matně stříbrné hvězdičky a dýňová semínka bohatě stačí.
Na adventní věnec patří čtyři svíce - na každou adventní neděli jedna. První neděli se zapálí pouze jedna svíce, druhou neděli dvě a třetí tři. Teprve čtvrtou neděli adventní (letos 18.12.) se na věnci rozzáří všechny čtyři (nyní už různě vysoké) svíce.
Usušené plátky pomeranče, grapefruitu a citronu působí dekorativně, v obchodech ale nejsou nejlevnější. Připravte si je sami. Ovoce rozkrájejte ostrým nožem na tenké plátky. Z nich nejprve odsajte přebytečnou šťávu do kuchyňských papírových utěrek a pak je na několik dní rozložte na novinový papír, aby vyschly.
Trendem posledních let je zdobení přírodními materiály. Můžete použít třeba sušené dekorativní dýně, okrasné kukuřice, paprikové lusky, citrony, šípky či exotické ovoce
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 2. prosince 2009 v 8:02 | Reagovat

Je pěkný. U nás neměli právě ten kruh, tak jsem si udělala jen ten svícen...

2 Áda Áda | 23. listopadu 2012 v 13:58 | Reagovat

No úžasný :-)

3 elka elka | 22. listopadu 2013 v 14:03 | Reagovat

úžasný,úžasný,úžasný......... :-)  ;-)  :-D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama